Liderlerimiz

AYHAN BAŞAK

1966 Düzce doğumludur. Aslen Artvinlidir. Öğrenim hayatı İstanbul’da geçti. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Marmara Üniversitesinde aldı. Teknoloji Eğitimi Uzmanıdır. 

Şafak İzcilerinin kurucu liderlerindendir. Öncesinde Takım Yıldızı İzcilik G.S. K. Ümraniye Grupbaşı görevini, Şafak G.S.İzcilik Kulubü’nün kuruluşundan sonra 2021 yılına kadar Kulüp Önderliği görevini yürütmüştür. Halen Kulübümüzün yönetim kurulu başkanıdır.

Farklı kurumlarda eğitimci, araştırmacı, danışman, yönetici konumlarında görev yaptı. Halen Deva Vakfı müdürlüğü görevini yürütmektedir.  Yanı sıra çeşitli kurumlarda eğitimci eğitimi alanında seminerler vermektedir. Gurur duyduğu (İzcilik çalışmalarına devam eden) üç evlat sahibidir. 

SALİHA OĞUZ

1984 İstanbul doğumludur. Kadıköy İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra çeşitli kurs ve STK’larda eğitim aldı. 2007 yılında Hafızlığını tamamladı. Lisans eğitimini 2015 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. 2008 yılından bu güne kadar farklı kurumlarda çocuk, genç ve yetişkinlere dönük din eğitimi projelerinde görev almıştır.

Şafak İzcilerinin kurucu liderlerindendir. 2009 yılında Takım Yıldızı Ümraniye Grubunda başladığı görevine, Şafak G.S.ve İzcilik kulübünde de devam etti. Halen (2021 yılı itibarıyla) kulüp önderliği ve müdürlüğü görevlerini yürütmektedir.

M. YUSUF BAŞAK

1995 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Artvinlidir. İlk ve Orta Okulu İstanbul’da bitirdi. Lise tahsilini 2013 yılında Esatpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesinde, Lisans tahsilini ise 2019 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlamıştır. 2008 yılından bu yana izcilik, 2013 yılından bu yana ise izci liderliği yapmaktadır. Halen Kulübümüzün Önder yardımcısı ve Yiğitler Oymağı Oymakbaşısı olarak görev yapmaktadır.

Bunun yanında Üniversite öğrenimi gördüğü sıralardan itibaren aktif olarak Vakıf çalışmalarında bulunmuş  Deva Vakfı bünyesinde Ev Okulu Öğreticisi, İzci Liderleri, Kuran Kursu Eğitimcisi ve İdarecisi gibi farklı çalışmalarda görev almıştır. Halen Deva Vakfı bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

2010 yılından bu yana profesyonel olarak tiyatro oyunculuğu yapmaktadır. Bir çok özel tiyatrolarda çeşitli çocuk ve yetişkin oyunlarında rol almıştır. 2019 yazı itibariyle uzun zamandır çalışmakta olduğu oyuncu arkadaşlarıyla birlikte “Suret Sanat Atölyesi”ni kurmuştur. Halen bu Atölyede Tiyatro çalışmalarına devam etmektedir. Ok ve tüfek atıcılığı, yüzme gibi sporları bilmektedir. Ayrıca bendir ve erbane gibi enstrümanları vurabilmekte, usul ve zaman bilgisi bulunmaktadır.

Evli ve bir kız babasıdır.

AHMET SARÇIN

1995 İstanbul Kadıköy doğumludur. Aslen Ardahanlıdır. Öğrenim hayatı liseye kadar İstanbul’da geçmiştir. Lisans eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesinde almıştır. İlahiyat Fakültesi mezunudur.

2015 senesinde Şafak İzcilerine katılmıştır. 2 sene gönüllü, 2 sene yardımcı lider ve 1 sene de oymakbaşı olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda 1 sene de Beykoz Grupbaşılık vazifesini üstlenmiştir. Halen oymakbaşı olarak görev yapmaktadır.

2018 yılından bu yana Deva Vakfı bünyesindeki çalışmalarına devam etmektedir. Yanı sıra 10 senedir profesyonel olarak Tiyatro Oyunculuğu ile meşguldur. Sûret Sanat Atölyesi kurucularından olup burada sanat çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir kız babasıdır.

H. MERYEM SERTBAŞ

1995 yılında İstanbul’da doğdu. 2010-2013 yılları arasında Tuba Kız Kuran Kursunda hafızlık yaparken aynı zamanda lise eğitimini tamamladı. Hafızdır. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunudur. Anadolu Üniversitesi İlahiyat önlisans eğitimine devam etmektedir.

2014 – 2023 yılları arasında ev okulu öğreticiliği ve izci liderliği yapmış, çalışmalarına özel öğretmen olarak devam etmektedir.

HANİFE B. BAŞAK

2000 İstanbul doğumludur. Çekmeköy F.T. Kahraman İmam Hatip Lisesi mezunudur. Lisans eğitimini Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde sürdürmektedir.

İzcilik çalışmalarına 2010 yılında Dostlar Kız İzci Oymağında başladı. Aralıksız 8 yıl devam ettiği izciliği süresince Yuvacık, Sakarya, Şile, Ümraniye, Başakşehir, Çanakkale’de yapılan kulüp kamplarına katıldı. 2017 yılında başladığı görevine, izci olarak yetiştiği Dostlar Kız İzci oymağında devam etti ve burada dört yıl boyunca liderlik yaptı. Hali hazırda Yârenler Kız İzci Oymağında oymak sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

FEYZA ÜLGEN

2001 Kadıköy/İstanbul doğumludur. Kadıköy Anadolu İmam-Hatip Lisesi mezunudur. Lisans Eğitimini Medipol Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünde tamamlamıştır. 2013 yılında Şafak İzcisi oldu. İzcilik ve ergin izcilik sonrasında oymağına lider olarak hizmet etmeye başladı. Kulübümüzde izcilikten yetişen liderimiz halen Dostlar Kız İzci Oymağında oymak sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

RANA ÇELİKKAYA

2003 yılı İstanbul Beykoz’da doğdu. 2021 yılında Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimine Medipol Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliğinde devam etmektedir. İzcilik çalışmalarına 2013 yılında izci olarak başladı. Ergin izci olarak farklı oymaklarda etkinliklere ve kamplara katıldı. 2023 yılında yardımcı liderlik göreviyle kulüpte çalışmalarına devam etmektedir.

ZEYNEP ÇAKAN

2003 Ümraniye/İstanbul doğumludur. Nesrin Uçmaklıoğlu M.T.A.L 2021 mezunudur. Üniversite sınavına hazırlanıyor. 2014 yılında başladığı izciliğe farklı oymaklarda ergin izci olarak devam etti. Halen Yârenler Kız İzci Oymağında görevini sürdürmektedir.

Nöbetçi Liderlerimiz – Gönüllülerimiz

ABDULLAH AÇIK

SAİD KASIRGA

1993 Üsküdar doğumludur. Aslen Rizelidir. Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi mezunudur. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır.

Eğitimcilik hayatına lise yıllarında Diyanet İşleri Başkanlığının Yaz Kur’an Kurslarında başlayan liderimiz lisans eğitimine başlamasına müteakiben Şafak İzcilerine katıldı. Deva Vakfı, Deva Ulu Cami Kur’an Kursu ve Şafak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünde çeşitli kademelerde görev aldı. Aynı yıllarda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da gönüllü çalışmalarda bulunmuştur.

 2020 yılı itibariyle Antalya / Kaş’ta öğretmen olarak göreve başladı.

Eğitim bilimleri ve psikolojiye ilgi duyan liderimiz yaşam felsefesi olarak “De ki: Benim namazım, ibadetim, hayatım ve ölümüm hep âlemlerin Rabbi Allah içindir”ayetini görüyor.  “Dünyada hoş bir sada bırakmanın” en büyük zenginlik olacağı bilinciyle hayatını idame ettirmeye çalışıyor.

AHMET ERGANİ

1998 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Lise hayatında Hitabet ve Münazara üzerine eğitimler aldı ve ulusal turnuvalara okulunun Münazara Takımı üyesi olarak katıldı. Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2020 yılında mezun oldu.
Şafak izcisi olarak 2009 yılında izciliğe başladı. 2016 yılında lider oldu. Kulübümüz bünyesinde izcilikten yetişen liderlerimizdendir. Halen oymakbaşı olarak görev alan liderimiz, yarı zamanlı bir şekilde web uygulaması geliştiricisi olarak çalışıyor ve müzikal hobi olarak elektro gitar çalıyor.

H. RUVEYDA GÜLMEZ

1997’de İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini 2014 yılında Kadıköy Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’nden 2021 yılında mezunu oldu.

Ortaokul döneminde Şafak izcisi olarak başladığı izcilik serüvenine lise döneminde ara verdikten sonra 2016 yılında lider olarak izciliğe geri döndü. İzci olduğu dönemde Kütahya, İzmit, Şile ve İstanbul’da kamplara katıldı. Bunun yanı sıra bir kez de Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na katılma fırsatı oldu. Kulübümüzde izcilikten yetişen liderimiz halen oymak sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

AV. YUSUF N. DİLMEN

1998’de İstanbul’da doğdu. Ömer Çam Anadolu İmam-Hatip Lisesini bitirdi. 2021 yılında Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Halen serbest avukatlık yapmaktadır.

2010 yılında Şafak İzcisi olarak üniforma giydi. Ara vermeden izci ve ergin izcilik yaptı. 2016 yılında kulüp bünyesinde izcilikten yetişen lider olarak fular taktı. Halen Yalova Merkez İmam Hatip Lisesi’nde izcilik çalışmalarına öncülük etmektedir. Pek çok spor ile ilgilenen liderimiz şimdilerde bisiklet ve parkur sporları yapıyor. Ayrıca hobi olarak keman ile de ilgileniyor.

YUNUS F. DİLMEN

1999 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ümraniye’de Nihat Sami Banarlı okulunda tamamladı. Beşinci sınıftayken Takımyıldızı Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Ümraniye Gurubunda izciliğe başladı. Ergin izcilik dönemine kadar, Kardeşler ve Yiğitler oymaklarında, Şahin obasında çeşitli görevlerde bulundu.

Liseyi Pendik Ömer Çam AİHL’nde okuyarak, 2017 yılında mezun oldu. 2018 yılında LTK (Lider Teknik Kursu), 2019 yılında Oymak başı sertifikalarını almıştır. Bir süre Fatihler oymağının oymakbaşılığını yürütmüştür. 

Sakarya Üniversitesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu olmakta ve mezun olduğu alanda çalışmalarını sürdürmektedir. 

İ.BEDİRHAN DOĞANPINAR

1999 İstanbul Üsküdar doğumludur. Lise öğrenimini Üsküdar Anadolu İmam Hatip lisesinde, Lisans öğrenimini ise İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümünde tamamlamıştır.
Şafak İzcilerinin izcilikten yetişen liderlerindendir. 2010 – 2023 yılları arasında Kulübümüz bünyesindeki izcilik faaliyetlerinde aday izci, izci, ergin izci, gönüllü, yardımcı lider görevlerinde bulunmuş. Şuan da Deva Vakfı bünyesinde Psikolojik Danışman olarak görev yapmaktadır.

Musikiye olan ilgi ve yeteneği ile bilinen liderimiz ud, bağlama, gitar çalabilmekte, ney üfleyip, bendir vurabilmektedir.

ELİF SENA GELGÖR

1995 yılında İstanbul’da doğdu. 2013’te Kadıköy Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu, aynı yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. Lisans eğitimi boyunca çeşitli gönüllü faaliyetlerde bulundu. 2018’de aynı üniversitede Din Eğitimi tezli yüksek lisans programına başladı, Ses Temelli Elifbâ konusundaki tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamlamıştır.

2016 yılından beri Deva Vakfı’nın eğitim faaliyetlerinde yer alan liderimiz, kulübümüzde izci gönüllüsü olarak başladığı serüvenine 2021’de LTK sertifikası alarak 2023 yılına kadar oymak sorumluluğu görevinde bulunmuştur.
Taekwondo’ dan siyah kuşağa sahiptir, hobi olarak geleneksel minyatür sanatı ve yan flütle ilgilenmektedir.

RAMAZAN KURNAZ

1998 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Pendik Ömer Çam AİHL’nde okumuştur. Düzce İlahiyat Fakültesinden 2021 yılında mezun olmuştur. 2021 yılında LTK (Lider Teknik Kursu) alıp Sadıklar Oymağında bir yıl yardımcı liderlik, bir yılda Oymak Sorumlusu olarak görev almıştır.
Ortaokuldan beri basketbol sporu yapmaktadır.

KEVSER SARÇIN

2000 İstanbul Sarıyer doğumludur. Aslen Şebinkarahisarlıdır.

2018 senesinde AYAZAĞI ANADOLU İHL’den mezun olmuştur. Ön Lisans İlahiyat mezunudur.
2020 senesinde DERYA KIZ KURAN KURSU’ndan İslami İlimler İhtisas bölümünden mezun olmuştur.

İzciliğe 2018 senesinde İdeal Bilge GSİK’de İzci Gönüllüsü olarak başlamıştır. 2022 senesinde Şafak İzcilerine katılmıştır. 2022 yılında Kocaeli Çayırova’ da bulunan Zarifler Kız İzci Oymağı Oymakbaşısı olarak vazife yapmıştır. Evli ve bir kız annesidir.

ABDÜSSELAM İNCİ

1999 yılında Gümüşhane’de doğdu. 2015-2017 yılları arasında DEVA ULU CAMİİ KURAN KURSUNDA hafızlığını tamamladı. Aynı zamanda hafızlık yaparken lise eğitimini tamamladı.
Halen lisans eğitimini sürdürmektedir. 2019 – 2023 yılları arasında o dönem vakıf bünyesinde bulunan DEVA ULU CAMİİ KURAN KURSUNDA belletmen olarak görev almıştır.
2020 – 2022 yılları arasında farklı oymaklarda yardımcı liderlik görevinde bulunmuştur. Ayrıca hobi olarak ahşap oymacılığıyla ilgilenmektedir.

UĞUR TÜRK

1998 Bayburt doğumludur. Hafızlığını Küçükçekmece Akşemsettin Camii Kur’an Kursunda tamamlamıştır. 2019 senesinde Hafızlık belgesini alan liderimiz, uzun süre Peygamber mesleği olan çobanlıkla meşgul olmuştur. 2021 – 2023 yılları arasında o dönem Deva Vakfı bünyesinde bulunan Deva Ulu Camii Kuran Kursunda belletmen olarak görev yapmıştır. 2022 yılında dahil olduğu izciliğe Sadıklar Oymağı Asistan Lideri olarak katılmıştır.

NAZİKE ÖZCAN

1986 Afyonkahisar doğumludur. İlkokuldan sonra TUBA KIZ KURAN KURSUNDA eğitim alırken bu dönemde ortaokul ve lise eğitimini tamamlamıştır. 2004 yılı itibari ile okul öncesi eğitmenliğine başlamış, 2008 -2010 yılları arasında kendi Anaokulu açarak işletmenliğini ve eğitmenliğini yapmıştır. Diyanet kurslarında görev yapmıştır.
2006 yılı itibari ile Deva Vakfı bünyesinde Ev okulu öğretmenliği yapmıştır. İlahiyat ön lisans eğitimini tamamlamıştır.
2020 yılı itibari ile Kulübümüz da oymak sorumlusu görevine devam etmektedir.
Evli ve 3 çocuk annesidir.

ASLINUR SELİM

1999 yılında İstanbul’da doğdu. 2017 yılında Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik İngilizce bölümü ve aynı zamanda Biyomühendislik bölümü ile sürdürmektedir.
2009 yılında izciliğe başladı. Ortaokul yıllarında Dostlar Oymağı’nda Kelebek obasının bir izcisi oldu. İzci olduğu dönemde Kütahya, İzmit ve İstanbul’da yapılan kamplara ve Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na katıldı. Ara verdiği izcilik hayatına, 2021 yılında Yıldızlar Oymağı’nda yardımcı lider olarak geri döndü.

SEMİHAN İNCİ

1986 yılında Rize’de doğdu. Evli ve iki çocuk annesidir. Çocukları da ev okulu ve izcilik faaliyetine devam ediyorlar. Anadolu Üniversitesi İlahiyat önlisans eğitimine devam etmektedir.

2016 yılında yardımcı lider olarak göreve başladı. 2 yıl yardımcı liderlik yaptı. 2018-19 yıllarında oymak sorumlusu olarak çalıştı. Kulübümüzde lider olarak görevini sürdürmektedir.

Rukiye Söylemez

RUKİYE SÖYLEMEZ

1999 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Çamlıca Kız Anadolu imam hatip lisesinde devam ettirdi. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet bölümünde lisans eğitimini 2021 yılında tamamladı.

2009 yazı İzmit yuvacık kampı ile izciliğe başladı. Dostlar oymağında Kelebek obasının bir üyesi olarak üç yıl izci olarak devam etti. Lise döneminde ara verdiği izciliğe 2018 yılında tekrar döndü. İzmit, Şile, Çanakkale Milli Bilinç Kamplarına katılım sağladı.

MELİH HAYTA

NİYAZİ ÇAĞLAR

M. SAFA ALEV

SÜLEYMAN B. ÖZCAN

ABDURRAHMAN DOĞAN

SAMET CAN ÜNAL

EMİRHAN DAMAR