Liderlerimiz

AYHAN BAŞAK

1966 Düzce doğumludur. Aslen Artvinlidir. Öğrenim hayatı İstanbul’da geçti. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Marmara Üniversitesinde aldı. Teknoloji Eğitimi Uzmanıdır. 

Şafak İzcilerinin kurucu liderlerindendir. Öncesinde Takım Yıldızı İzcilik G.S. K. Ümraniye Grupbaşı görevini, Şafak G.S.İzcilik Kulubü’nün kuruluşundan sonra da Kulüp Önderliğini üstlenmiştir.

Farklı kurumlarda eğitimci, araştırmacı, danışman, yönetici konumlarında görev yaptı. Halen Deva Vakfı müdürlüğü görevini yürütmektedir.  Yanısıra çeşitli kurumlarda eğitimci eğitimi alanında seminerler vermektedir. Gurur duyduğu (ev okulu ve izcilik çalışmalarına devam eden) üç evlat sahibidir. 

SALİHA OĞUZ

1984 İstanbul doğumludur. Kadıköy İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra çeşitli kurs ve STK’larda eğitim aldı. Lisans eğitimini 2015 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı.

Şafak İzcilerinin kurucu liderlerindendir. 2009 yılında Takım Yıldızı Ümraniye Grubunda başladığı liderliğe, Şafak G.S.ve İzcilik kulübünde de devam etti. Halen kulübümüzün Ümraniye Grubu Grupbaşlığı görevini sürdürmektedir.

2008 yılından bu güne kadar farklı kurumlarda çocuk, genç ve yetişkinlere dönük din eğitimi projelerinde görev almıştır. Halen Deva Vakfı bünyesinde yönetici olarak görev almaktadır.

M. YUSUF BAŞAK

1995 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Artvinlidir. İlk ve Orta Okulu İstanbul’da bitirdi. Lise tahsilini 2013 yılında Esatpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesinde, Lisans tahsilini ise 2019 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlamıştır. 2008 yılından bu yana izcilik yapmaktadır. 2013 yılından bu yana ise İzci Liderliği yapmaktadır. Halen Şafak Gençlik,Spor ve İzcilik Kulübünde Beykoz Grubu Grupbaşısı olarak görev yapmaktadır.

Bunun yanında Üniversite öğrenimi gördüğü sıralardan itibaren aktif olarak Vakıf çalışmalarında bulunmuş  Deva Vakfı bünyesinde farklı çalışmalarda görev almıştır. 2019 yazı itibariyle Vakıf bünyesinde bulunan Şekerpınar Deva Ulu Camii Kur’an Kursunda görev yapmaktadır.

2010 yılından bu yana profesyonel olarak tiyatro oyunculuğu yapmaktadır. Bir çok özel tiyatrolarda çeşitli çocuk ve yetişkin oyunlarında rol almıştır. 2019 yazı itibariyle uzun zamandır çalışmakta olduğu oyuncu arkadaşlarıyla birlikte Suret Sanat Atölyesini kurmuştur. Halen bu Atölyede Tiyatro çalışmalarına devam etmektedir. Ok ve tüfek atıcılığı, yüzme gibi sporları bilmektedir. Ayrıca bendir ve erbane gibi enstrümanları vurabilmektedir. Usul ve zaman biliyor. 1.82 boyunda 86 kilodadır.

AHMET SARÇIN

1995 İstanbul Kadıköy doğumludur. Aslen Ardahanlıdır. Öğrenim hayatı liseye kadar İstanbul’da geçmiştir. Lisans eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesinde almıştır. İlahiyat Fakültesi mezunudur.

2015 senesinde Şafak İzcilerine katılmıştır. 2 sene gönüllü, 2 sene yardımcı lider ve 1 sene de oymakbaşı olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda 1 sene de Beykoz Grupbaşılık vazifesini üstlenmiştir. Halen oymakbaşı olarak görev yapmaktadır.

Hali hazırda Deva Vakfı bünyesinde Deva Ulu Cami Kuran Kursunda eğitimcilik yapmaktadır. Yanısıra 10 senedir alaylı olarak Tiyatro oyunculuğu ile meşguldur. Suret Sanat sanat atölyesi kurucularındandır.

YUNUS F. DİLMEN

1999 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ümraniye’de Nihat Sami Banarlı okulunda tamamladı. Beşinci sınıftayken Takımyıldızı Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Ümraniye Gurubunda izciliğe başladı. Ergin izcilik dönemine kadar, Kardeşler ve Yiğitler oymaklarında, Şahin obasında çeşitli görevlerde bulundu.

Liseyi Pendik Ömer Çam AİHL’nde okuyarak, 2017 yılında mezun oldu. 2018 yılında LTK (Lider Teknik Kursu), 2019 yılında Oymak başı sertifikalarını aldı. Şuan Fatihler oymağının oymakbaşılığı görevini yürütmektedir. Sakarya Üniversitesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği okumakta, çeşitli sivil toplum örgütleri ve üniversite kulüplerinde gönüllü olarak çalışmaktadır.

İ. BEDİRHAN DOĞANPINAR

1999 İstanbul Üsküdar doğumludur. Lise öğrenimini Üsküdar Anadolu İmam Hatip lisesinde tamamlamış ve lisans öğrenimini İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Bölümünde sürdürmektedir.
2010 yılından bu yana Kulübümüz bünyesindeki izcilik faaliyetlerinde aday izci, izci, ergin izci, gönüllü, yardımcı lider görevlerinde bulunmuş, şu anda oymakbaşı olarak görev yapmaktadır. Şafak İzcilerinin izcilikten yetişen liderlerindendir.

Musikiye olan ilgi ve yeteneği ile bilinen liderimiz ud, bağlama, gitar çalabilmekte, ney üfleyip, bendir vurabilmektedir.

AHMET ERGANİ

1998 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Lise hayatında Hitabet ve Münazara üzerine eğitimler aldı ve ulusal turnuvalara okulunun Münazara Takımı üyesi olarak katıldı. Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine devam ediyor.
Şafak izcisi olarak 2009 yılında izciliğe başladı. 2016 yılında lider oldu. Kulübümüz bünyesinde izcilikten yetişen liderlerimizdendir. Halen oymakbaşı olarak görev alan liderimiz, yarı zamanlı bir şekilde web uygulaması geliştiricisi olarak çalışıyor ve müzikal hobi olarak elektro gitar çalıyor.

YUSUF N. DİLMEN

1998’de İstanbul’da doğdu. Ömer Çam Anadolu İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. 2017 yılında Yalova Üniversitesinde Hukuk Fakültesini kazandı. Halen lisans eğitimine devam etmektedir. 2010 yılında Şafak İzcisi olarak üniforma giydi. Ara vermeden izci ve ergin izcilik yaptı. 2016 yılında kulüp bünyesinde izcilikten yetişen lider olarak fular taktı. Halen karargah oymakbaşı olarak görevine devam etmektedir.

Pek çok spor ile ilgilenen liderimiz şimdilerde bisiklet ve parkour sporları yapıyor. Ayrıca hobi olarak keman ile de ilgileniyor

H. MERYEM SERTBAŞ

1995 yılında İstanbul’da doğdu. 2010-2013 yılları arasında Tuba Kız Kuran Kursunda hafızlık yaparken aynı zamanda lise eğitimini tamamladı. Hafızdır. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunudur. Anadolu Üniversitesi İlahiyat önlisans eğitimine devam etmektedir. 2014 yılından beri Ev Okulu öğreticiliği ve İzci liderliği yapmaktadır. Kulübümüzde oymak sorumlusu olarak görevine devam etmektedir.

SEMİHAN İNCİ

1986 yılında Rize’de doğdu. Evli ve iki çocuk annesidir. Çocukları da ev okulu ve izcilik faaliyetine devam ediyorlar. Anadolu Üniversitesi İlahiyat önlisans eğitimine devam etmektedir.

2016 yılında yardımcı lider olarak göreve başladı. 2 yıl yardımcı liderlik yaptı. 2018-19 yıllarında oymak sorumlusu olarak çalıştı. Kulübümüzde lider olarak görevini sürdürmektedir.

Rukiye Söylemez

RUKİYE SÖYLEMEZ

1999 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Çamlıca Kız Anadolu imam hatip lisesinde devam ettirdi. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet bölümünde lisans eğitimini sürdürmekte.

2009 yazı İzmit yuvacık kampı ile izciliğe başladı. Dostlar oymağında Kelebek obasının bir üyesi olarak üç yıl izci olarak devam etti. Lise döneminde ara verdiği izciliğe 2018 yılında Lider olarak devam etmeye başladı.
İzmit, Şile, Çanakkale Milli Bilinç Kamplarına katılım sağladı. Şuan da Oymak sorumlusu olarak görevine devam etmektedir.

HANİFE B. BAŞAK

2000 İstanbul doğumludur. Çekmeköy F.T. Kahraman İ.H.Lisesi mezunudur. Lisans eğitimini Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde sürdürmektedir.

İzcilik çalışmalarına 2010 yılında Dostlar Kız İzci Oymağında başladı. Aralıksız 8 yıl devam ettiği izciliği süresince Yuvacık, Sakarya, Şile, Ümraniye, Başakşehir, Çanakkale’de yapılan kulüp kamplarına katıldı. 2017 yılında Asistan olarak liderliğe başladı. İzci olarak yetiştiği oymağına 2019 yılında Oymak Sorumlusu olarak geri döndü.

H. RUVEYDA GÜLMEZ

1997’de İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini 2014 yılında Kadıköy Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde lisans eğitimine devam etmektedir.

Ortaokul döneminde Şafak izcisi olarak başladığı izcilik serüvenine lise döneminde ara verdikten sonra 2016 yılında lider olarak izciliğe geri döndü. İzci olduğu dönemde Kütahya, İzmit, Şile ve İstanbul’da kamplara katıldı. Bunun yanı sıra bir kez de Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na katılma fırsatı oldu. Kulübümüzde izcilikten yetişen liderimiz halen oymak sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

FEYZA ÜLGEN

2001 Kadıköy/İstanbul doğumludur. Kadıköy Anadolu İmam-Hatip Lisesi mezunudur. Şu an da Medipol Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. 2013 yılında Şafak İzcisi oldu. İzcilik ve ergin izcilik sonrasında oymağına lider olarak hizmet etmeye başladı. Kulübümüzde izcilikten yetişen liderimiz halen yardımcı lider olarak görev yapmaktadır.

NÖBETÇİ LİDERLERİMİZ

ABDULLAH AÇIK

SAİD KASIRGA

1993 Üsküdar doğumludur. Aslen Rizelidir. Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi mezunudur. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır.

Eğitimcilik hayatına lise yıllarında Diyanet İşleri Başkanlığının Yaz Kur’an Kurslarında başlayan liderimiz lisans eğitimine başlamasına müteakiben Şafak İzcilerine katıldı. Deva Vakfı, Deva Ulu Cami Kur’an Kursu ve Şafak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünde çeşitli kademelerde görev aldı. Aynı yıllarda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da gönüllü çalışmalarda bulunmuştur.

 2020 yılı itibariyle Antalya / Kaş’ta öğretmen olarak göreve başladı.

Eğitim bilimleri ve psikolojiye ilgi duyan liderimiz yaşam felsefesi olarak “De ki: Benim namazım, ibadetim, hayatım ve ölümüm hep âlemlerin Rabbi Allah içindir”ayetini görüyor.  “Dünyada hoş bir sada bırakmanın” en büyük zenginlik olacağı bilinciyle hayatını idame ettirmeye çalışıyor.

MELİH HAYTA

NİYAZİ ÇAĞLAR

M. SAFA ALEV

SÜLEYMAN B. ÖZCAN

ABDURRAHMAN DOĞAN

SAMET CAN ÜNAL

EMİRHAN DAMAR